BIG-Sport-Bike
  • BIG-Sport-Bike
  • BIG-Sport-Bike
  • BIG-Sport-Bike
  • BIG-Sport-Bike
  • BIG-Sport-Bike

BIG-Sport-Bike

5.900 MKD4.900 MKD
Производител: BIG.de
Шифра на производ: 800056361
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

BIG Sport Bike пристига директно од тркачките патеки во детската соба и поставува нови стандарди во областа на велосипеди за деца. Совршено е прилагоден на детската ергономија и е опремен со генијални додатоци. Додека возат наоколу децата го развиваат своето чувство за баланс и координација на еден забавен начин. Совршената ергономија и нискиот центар на гравитација осигуруваат дека возилото (моторчето) обезбедува максимална сигурност и ги доведува малите тркачи до нивната цел на секое возење.

Тркалата се обложени со слој од мек материјал и обезбедуваат одлична тракција и тивок шум при возење. Ергономските управувачи (рачки) прилагодени се за деца, обезбедуваат цврста поддршка и ги штитат малите рачиња доколку погодат нешто. За да се спречи децата да се превртуваат при прескокнување и заобиколување на одредени препреки имплементирано е заклучување на воланот, што обезбедува високо ниво на стабилност.

Во BIG Sport Bike, креативните производители на BIG имаат вградено посебен додаток: под спортскиот мотор сокриен е електронски модул за звук со реални звуци од работа на мотори. Додека децата ги завршуваат своите кругови на BIG Sport Bike може да се слушнат познатите звуци од тркачките спортови.

BIG Sport Bike се произведува во Германија и е погоден за деца на возраст од осумнаесет месеци и нагоре.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HIPPO.MK © 2024.