BIG-Girlie-Bike
  • BIG-Girlie-Bike
  • BIG-Girlie-Bike
  • BIG-Girlie-Bike
  • BIG-Girlie-Bike
  • BIG-Girlie-Bike

BIG-Girlie-Bike

5.500 MKD4.500 MKD
Производител: BIG.de
Шифра на производ: 800056362
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Розев  и украсен со симпатични налепници, BIG Girlie Bike ги поканува младите дами на возраст од осумнаесет месеци и нагоре на забавните тркачки патеки. Се произведува во Германија, совршено прилагоден на детската ергономија и опремен со генијални додатоци.

Додека возат наоколу децата го развиваат своето чувство за баланс  и координација на еден забавен начин. Совршената ергономија и нискиот центар на гравитација осигуруваат дека возилото (моторчето) обезбедува максимална сигурност и ги доведува малите тркачи до нивната цел на секое возење.

Тркалата се обложени со слој од мек материјал и обезбедуваат одлична тракција и тивок шум при возење. Ергономските управувачи (рачки) прилагодени се за деца, обезбедуваат цврста поддршка и ги штитат малите рачиња доколку погодат нешто. За да се спречи децата да се превртуваат при прескокнување и заобиколување на одредени препреки имплементирано е заклучување на воланот, што обезбедува високо ниво на стабилност.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HIPPO.MK © 2024.