BIG-Racing-Bike
  • BIG-Racing-Bike
  • BIG-Racing-Bike
  • BIG-Racing-Bike
  • BIG-Racing-Bike

BIG-Racing-Bike

5.500 MKD4.500 MKD
Производител: BIG.de
Шифра на производ: 800056328
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Овој мотор во модерни бои го прави секој мал возач среќен. Додека младиот ентузијаст за мотори (на возраст од 1½ и повеќе години ) ужива да крстари по долгите автопатишта и малите патчиња во својот замислен свет, седејќи во своето удобно седиште, тој исто така го развива своето чувство за баланс на еден забавен начин.

Совршената ергономија и нискиот центар на гравитација осигуруваат дека возилото (моторчето) обезбедува максимална сигурност и ги доведува малите тркачи до нивната цел на секое возење. Двете екстра широки тркала обезбедуваат голема стабилност. Широките управувачи (рачки) им овозможуваат на децата да го насочат BIG-Bike моторот совршено безбедно. За да се спречи децата да се превртуваат при прескокнување и заобиколување на одредени препреки имплементирано е заклучување на воланот, што обезбедува високо ниво на стабилност.

BIG Racing Bike се произведува во Германија и е погоден за деца на возраст од осумнаесет месеци до три години.

димензии: 67 x 31 x 46 cm

носивост: 25 кг

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

HIPPO.MK © 2024.